Trampolina IT

trampolina itProjekt stypendialny Trampolina-IT umożliwia finansowanie dodatkowych zajęć z programowania i robotyki dla uzdolnionych dzieci z niezamożnych rodzin. Celem kursów jest wyrównywanie szans młodzieży w dostępie do “zawodów przyszłości oraz nauka poprzez zabawę.

Trampolina-IT - finansujemy zajęcia z robotyki i programowania dla młodzieży

„Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie” - te słowa wizjonera Jana Zamoyskiego zapewne towarzyszyły mu, gdy zakładał Akademię Zamojską. Dziś można śmiało stwierdzić, że taką zdobędziemy pozycję w cyfrowym świecie, ilu wykształcimy inżynierów i programistów.

Centrum wolontariatu - włącz się w Trampolinę IT!

Zapraszamy do współpracy szczególnie studentów, licealistów i młodych pracujących. Włączając się w prace Centrum Wolontariatu Trampoliny IT możesz współorganizować zajęcia z programowania i robotyki dla dzieci z niezamożnych rodzin, zdobyć doświadczenie i poznać ciekawych ludzi oraz przyczynić się do realizacji szlachetnego celu! W ramach naszego centrum prowadzone są prace warsztatowe wolontariuszy w grupach tematycznych w celu umożliwienia im samodoskonalenia i pozyskiwania nowej wiedzy. Ponadto udostępniamy stanowiska komputerowe i dostęp do internetu, korzystając z których można przygotowywać materiały do zajęć.

Nauka “zawodów przyszłości” poprzez zabawę

Instytut Aurea Libertas od lat wspiera edukację młodzieży i popularyzuje wykorzystanie nowoczesnych technologii w społeczeństwie, doceniając szansę, jaką dają w tym zakresie Internet i nowe technologie. Jednym z tego przejawów jest projekt stypendialny Trampolina-IT. Umożliwia on finansowanie dodatkowych zajęć z programowania i robotyki dla uzdolnionych dzieci z niezamożnych krakowskich rodzin. Celem kursów jest wyrównywanie szans młodzieży w dostępie do “zawodów przyszłości”.

Oprócz realizacji zbiórek pieniędzy i cyklicznych zajęć, w ramach Trampoliny-IT zorganizowaliśmy także rozmaite wydarzenia towarzyszące naszemu przedsięwzięciu:

Zajęcia dla dzieci z DPD z zakresu robotyki

W ramach przedsięwzięcia 'Trampolina IT' zorganizowaliśmy m.in. zajęcia dla 70 osób z zakresu robotyki dla dzieci w wieku 5-12 lat oraz z programowania dla podopiecznych Dzieła Pomocy Dzieciom w wieku powyżej 12 lat. Darczyńcą finansującym zajęcia była fundacja Digital University (www.digitaluniversity.pl/)

Bezpłatnie stoisko z pokazem robotyk i programowania (03.06.18)

Zorganizowaliśmy bezpłatne stoisko z pokazem robotyki i programowania.

w ramach XI Spotkania Dzieci i ich Przyjaciół “Przywrócić Dzieciom Uśmiech” w Żmijącej

Rodzinne Warsztaty Robotyki i Programowania (22.04.18)

22 kwietnia 2018 roku w sumie sto rodzin z dziećmi w wieku do 12 lat wzięło udział w spotkaniach z praktykami „Zawodów Przyszłości” oraz warsztatach robotyki i programowania podczas wydarzenia zorganizowanego przez Krainę Twórczości we współpracy z Akademią Ignatianum. W ramach trampoliny-IT sfinansowaliśmy udział w tym wydarzeniu dla ponad 20 dzieci wraz z ich opiekunami.

Objęcie patronatem akcji finansującej udział w projekcie Nastoletni architekt (03.18)

Projekt Trampolina IT objął patronatem sfinansowanie udziału w kursie “Nastoletni Architekt” dla 13-latka mieszkającego w placówce opiekuńczej w Krakowie.

Nasze projekty:

Collective Intelligence

E-Goverment

Republikanizm i dawna Rzeczpospolita

Ranking Samorządowców

Edukacja obywatelska młodzieży

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *