Home Szkolenia

Instruktor robotyki i programowania dla dzieci

Zajęcia dla dzieci z robotyki i programowania

Zajęcia z robotyki i programowania organizowane przez Aurea Libertas przeznaczone są dla najmłodszych odbiorców działalności naszego instytutu. To przede wszystkim edukacja poprzez zabawę oraz świetny sposób na organizacją czasu wolnego dziecka. Nasze warsztaty zapewnią mu rozwój zdolności motorycznych i manualnych, doświadczenie pracy w zespole, naukę logicznego myślenia oraz szansę na rozwinięcie w sobie pasji do konstruowania i programowania.

Uczymy “zawodów przyszłości” poprzez zabawę

Kursy przeprowadzane są pod czujnym okiem instruktora, którego rolą jest oprowadzenie dzieci po świecie nauki, fizyki, techniki, biologii, matematyki i informatyki, w sposób zupełnie inny niż znany ze szkoły. W trakcie zajęć podręczniki i tablice zastąpione są bowiem komputerami oraz nowoczesnymi zestawami klocków LEGO.

Dzieci budują z nich najrozmaitsze konstrukcje, a następnie z pomocą komputera, programują ruchy stworzonych urządzeń. W ten sposób nabywają nie tylko umiejętności przestrzennego i logicznego myślenia, ale także podstawową wiedzę i umiejętności z zakresu programowania.

Jak wyglądają zajęcia z programowania i robotyki?

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w 90 minutowych blokach. Na jeden semestr zajęć składa się 12 spotkań. W ich trakcie każde dziecko buduje 12 różnych modeli LEGO (z 50 dostępnych). Każdy model jest na początku objaśniany, by w chwilę później, w trakcie konstruowania, teoria mogła zamienić się w praktykę.

Grupy ćwiczeniowe są niewielkie, liczą od 5 do 14 osób w wieku od 6 do 9 lat. Dzięki temu w trakcie zajęć możliwe jest indywidualne podejście do każdego uczestnika.

Aurea Libertas

Skontaktujmy się